Z HISTORII INSTYTUTU LITERACKIEGO
LUTY
- Dom Kultury odwiedzają wiceminister Kultury Piotr Żochowski i dyrektor Jacek Miler z MKiDN.
- Wizyta uczniów - laureatów Konkursu im. Józefa Czapskiego z krakowskiego liceum plastycznego.
MARZEC
- W Musee national de l’histoire de’imigration (Narodowe Muzeum Historii Imigracji) w Paryżu przez sześć miesięcy prezentowana była wystawa „POLONIA. Polonais en France depuis 1830”. Wśród eksponatów znalazły się m.in. wydawnictwa Instytutu Literackiego.
MAJ
- Wizyta kilkunastu uczniów ze Szkoły Francuskiej z Warszawy.
CZERWIEC
- Kolejna wizyta młodzieży z Akademickiego Liceum i Gimnazjum im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu.
LIPIEC
- Odsłonięcie tablicy pamiątkowej UNESCO z związku z wpisaniem (w 2009) Archiwów Instytutu na „Listę Pamięci Świata”. Napis po polsku i francusku na płycie umieszczonej na ogrodzeniu rezydencji Instytutu Literackiego głosi: „W tym domu mieści się Archiwum Instytutu Literackiego, wydawcy Kultury - pisma Wolnej Polski (1947-2000), wpisane na listę Pamięci Świata UNESCO ze względu na jego unikalną i uniwersalną wartość”. Tablicę odsłonili Irina Bokowa, Dyrektor Generalna UNESCO, Krzysztof Kocel – ambasador RP przy UNESCO, senator Yann Gaillard i Wojciech Sikora. W uroczystości wzięło udział ok. 100 osób.
- Wizyta uczestników (studentów ASP w Krakowie) II. Warsztatów Artystycznych im. Józefa Czapskiego w Lailly en Val.
PAŹDZIERNIK
- 19 października w Czechówce pod Myślenicami umiera Bohdan Osadczuk.
LISTOPAD
- Dom „Kultury” odwiedza Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska.
GRUDZIEŃ
- 20 grudnia w Brukseli umiera Leopold Unger.
- W „Czytelniku” w serii „Archiwum Kultury” ukazuje się druga część (tom 11) korespondencji Jerzego Giedroycia z Czesławem Miłoszem za lata 1964-1972. Tom opracował Marek Kornat.
- W wydawnictwie UMCS ukazuje się książka pt. „Teczki Giedroycia", przygotowana przez Leopolda Ungera i Iwonę Hofman, zawierająca między innymi fragmenty rozmaitych wywiadów i wypowiedzi Jerzego Giedroycia oraz zbiór wszystkich „Notatek Redaktora” publikowanych w latach 1989-2000.
- Zakończył się trwający rok generalny remont pawilonu stojącego w ogrodzie Instytutu LIterackiego. Dotychczas mieściły w nim się pomieszczenia gospodarcze, część biblioteki i pokoje gościnne. Od grudnia 2011 r. działa w nim nowoczesne archiwum, czytelnia, pracownia reprograficzna i pokoje gościnne. Remont został przeprowadzony za pieniądze Stowarzyszenia Instytutu Literackiego „Kultura”.